Ceny, peníze

Měnovou jednotkou na území Thajska je 1 bath = cca 1 CZK.  Thajský bath se dělí na sto satangů. Peníze samotné si můžete vyměnit již před cestou a nebo až na místě. Se samotnou výměnou nebudete mít problém, jelikož se v Thajsku nachází asi kolem 3000 bankomatů a síť směnáren je spolehlivá. Téměř ideální pro směnu v Thajsku jsou americké dolary, ty vezmou téměř všude. Pokud si tedy budete vyměňovat peníze až na místě, je velmi výhodné využít služeb bank. Naopak nejméně výhodné kurzy jsou obvykle na hotelech. Pokud jste zvyklí používat platební karty, tak byste měli vědět, že tuto možnost nabízí i Thajsko zcela běžně. Jestliže ale zavítáte do odlehlejších oblastí, měli byste mít u sebe radši hotovost. Použít lze hlavně  nejrozšířenějších platebních karet typu VISA či MasterCard. Další bezpečnou variantou jsou cestovní šeky. Peníze si na ně lze vybrat v bankách, směnárnách, ale i ve větších hotelech, které jsou v turistických centrech.

Další informace se budou týkat cen v Thajsku. Pokud jste skromní, bude vám stačit částka zhruba okolo 20 USD na den pobytu. Jídlo se dá koupit již od dvou dolarů. Co se týká horní hranice vašich nákladů, tak záleží ryze na vás. Hlavně Bangkok a přímořská turistická centra mají mnoho luxusních hotelů, barů či restaurací. Pro jistotu uvádíme několik orientačních cen výrobků:

Obchody:

Coca-cola, plechovka 0,5- 16 bathů
pohled- 5 bahtů
toaletní papír - 7 bathů
1 krabička cigaret- 16 bathů 
1 l benzinu- 13 bathů

Služby:

1 porce rýže a zeleniny- 16 bathů
MHD Bangkok – normální bus 8 bathů,  klimatizovaný od 16 bathů
jízda vlakem 100 km- 100 bathů
pronájem auta/den- od 1000 bathů
vstupné do ZOO v Bangkoku- 40 bathů

Nakupování v Thajsku je poměrně příjemnou záležitostí, jelikož se zde dá sehnat spousta věcí, a to poměrně levně, ikdyž mnohdy záleží na tom, jak umíte smlouvat. Nakupovat můžete v luxusních obchodech, kde se dá platit i kartou a nebo na trzích. Trhy se konají po celé zemi a ty největší nejvýznamnější naleznete samozřejmě v Bangkoku. Kromě toho, že se zde dá koupit spousta věcí, lze také poznat zvyklosti a kulturu místních obyvatel. Nasajete zde opravdu tu správnou thajskou atmosféru. Zejména večerní trhy jsou velmi atraktivní. Co se týká sortimentu, tak je zde v nabídce spousta keramických výrobků,  kovové výrobky, hedvábí a oděvy, předměty ze dřeva, bambusu i ratanu, umělecké předměty, hudební nástroje, masky, loutky, starožitnosti, šperky a drahé kameny a další. Velké množství výrobků je vyráběno ručně a z přírodních materiálů. Největší vášní je pro Thajce smlouvání. Proto si dejte pozor a raději si orientačně zjistěte hodnotu věcí, které si chcete koupit.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 36°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 36°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.35 CZK

THBTHB = 0.65 CZK

USDUSD = 21.45 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist