Obyvatelstvo

Název státu vychází ze slova thai = svoboda, tedy thai je Thajsko. Thajsko se nachází v části jihovýchodní Asie a sousedí s Kambodžou, Laosem, Malajsií a Myanmarem (dříve Barma.). Původní obyvatelé pravděpodobně pocházeli z jižní Číny. Ale zdejší úřední jazyk thajština je naprosto odlišný od čínštiny. Je to poměrně těžký jazyk, který obsahuje pět tónů a také se rozlišuje, zda mluví muž či žena. Thajské písmo vychází z khmerského, píše se zleva doprava a obsahuje 80 písmen.

Thajsko na rozdíl od ostatních zemí nebylo nikdy v područí žádné evropské země a roku 1932 se stalo konstituční monarchií. V Thajsku už od roku 1946 vládne král Bhumibol – Ráma IX, který je se svou ženou královnou Sirikit velmi milován a ctěn. Barvy thajské vlajky jsou červená, bílá a modrá. Červená barva symbolizuje národ, bílá buddhismus a modrá království.

Většina obyvatel žije v hlavním městě Bangkok a podél centrální nížinné části, která je úrodná a protéká zde velké množství vodních toků. Thajci bezmezně uctívají svého krále a svou rodinu. Mají rádi vše živé, ať už to jsou děti nebo zvířata. Většinou velké rodiny žijí pohromadě a děti mnohdy až do své svatby spí s rodiči v jedné místnosti.

Jejich náboženství a etika jim předurčuje velkou toleranci vůči ostatním lidem, tedy i vůči turistům. Thajci jsou velmi usměvaví lidé a je snadné s nimi vycházet. Při komunikace je akorát dobré dodržovat určitá pravidla. Nikdy na ně nezvyšujte hlas a ani nijak přehnaně negestikulujte. Takové jednání považují za nepřístojné a hrubé. Platí zde pravidlo „nikdy se nedotýkat hlavy druhého“, jelikož v hlavě je sídlo duše, jakožto posvátné místo. Také si dávejte pozor na vaše nohy. Ty jsou symbolem nečistoty a nikdy by neměly směřovat k soše Buddhy nebo jiné osobě.

V Thajsku se nejvíce mluví thajštinou, ale domluvíte se i anglickým jazykem. Ale není špatné se určité fráze naučit thajsky. Zdejší domorodci velmi oceňují snahu cizinců mluvit jejich rodným jazykem.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 36°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 36°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.35 CZK

THBTHB = 0.65 CZK

USDUSD = 21.45 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist