Očkování, zdravotnictví

Pokud se rozhodnete cestovat do Thajska, nebude od vás vyžadován očkovací průkaz ani jiná zdravotní potvrzení. Očkování samotné není povinné, ale doporučované je určitě. Jedná se zejména o očkování proti virové hepatitidě typu A, která se přenáší vodou, nečistotou, potravinami. Dále je to očkování proti virové hepatitidě B, ta je přenášena krví, pohlavním stykem, injekčními stříkačkami. Do Thajska byste neměli cestovat bez očkování proti břišnímu tyfu. Ten se šíří vodou a potravinami. Není na škodu využít také vakcín proti  meningokoku typu A, C, jenž se přenáší kapénkovou infekcí. Nezapomeňte také na malárii, jejíž hrozba je aktuální především v oblastech severního Thajska při hranicích s Myanmarem (Barmou) a také v příhraničních oblastech Thajska s Kambodžou. Pokud se nenecháte naočkovat proti malárii, vezměte si s sebou alespoň antimalarika. Mnoho turistů na tuto skutečnost zapomíná hlavně v těch chvílích, kdy si vyřídí last minute dovolenou a nemají čas na všechny formality.

Informace o jednotlivých druzích očkování a o aktuální situaci v daných zemích vám ochotně podají v na hygienické stanici, nebo v Centru cestovní medicíny v Praze.

Co se zdravotnictví týče, tak musíme konstatovat, že je na poměrně vysoké úrovni. Nemocnice, které jsou zejména ve velkých městech, jako jsou například Bangkok anebo Chiang Mai, disponují kvalitními přístroji a poskytují velmi dobré služby. Stejně tak a možná ještě o poznání lépe jsou na tom rozličná soukromá zdravotnická zařízení.

Pokud ale budeme mluvit o oblastech, které jsou odlehlé, je třeba zdůraznit, že zde je pomoc velmi špatně dostupná. Bohužel právě v těchto oblastech jsou povětšinou možná zdravotní rizika mnohem pravděpodobnější. Pokud se rozhodnete navštívit lékaře mimo velká města, je dobré mít u sebe alespoň pár jednorázových injekčních stříkaček.

Pokud budete potřebovat některé léky, tak by neměl být problém. Lékárny jsou totiž v Thajsku v každém větším městečku. Velmi důležité je podat informaci o cenách zdravotnických služeb v Thajsku.  Co do cen, zdravotnické služby jsou závislé na skutečnosti, o jaký typu zdravotnického zařízení se jedná. Bezplatnou péči vám však ale Thajsko nenabídne nikde. Vězte také, že léky (hlavně ty, které se musí dovážet) jsou poměrně hodně drahé. Česká republika s Thajskem doposud neuzavřela dohodu o bezplatném poskytování zdravotní péče. Nejen proto je vřele doporučováno vyřídit si při cestě do Thajska zdravotní pojištění.

Závěrem ještě zmíníme důležitá telefonní čísla:

Ambulance – 191
Hasiči – 199
Policie – 191
ambulance-2811544
centrum pomoci turistům-2815051

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 36°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 36°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.35 CZK

THBTHB = 0.65 CZK

USDUSD = 21.45 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist