Počasí

Podnebí v Thajsku je vlhké a tropické. Počasí je výrazně ovlivněné monzunovými větry, jejichž směr se mění v závislosti na ročním období. Před odletem na dovolenou se podívejte na počasí Thajsko.Průměrné denní teploty jsou kolem 30°C a je zde vysoká vlhkost. Tohle tropické podnebí láká turisty na zájezdy last minute z celého světa.

V Thajsku rozeznáváme základní tři roční období, jejíž vznik ovlivňují monzunové větry.

Období dešťů má ze tří období nejdelší trvání, a to od června do října. Déšť přináší jihovýchodní monzun z oblasti Indického oceánu. Toto období je nevypočitatelné, spadne v průměru nejvíce srážek za celý rok. Neprší neustále, ale během dne prší i několikrát za sebou. Déšť je natolik silný, že po několika minutách jsou ulice zaplavené vodou. V tomto počasí se ani nevyplatí mít pláštěnku. Sice budete mít suché oblečení, ale v pláštěnce se velmi rychle zpotíte a výsledek je téměř stejný, jako byste ji neměli. V tomto období do Thajsku většinou turisté nejezdí.

Chladné období zde panuje od listopadu do února a právě toto období je turisty nejvíce vyhledávané. Je to ideální počasí na poznávání krás Thajska. Chladnější a sušší počasí do země přináší severovýchodní monzun, který vane z centrální Asie. Denní teploty se v tomto období pohybují mezi 25°C – 30°C. Thajsko je po vydatných deštích přímo nádherné. Je zde všude plno zeleně a taky se v tomto období konají nejvýznamnější svátky roku.

Po zbytek roku, od března do května, se země hodně otepluje a přichází období veder. Teploty mohou dosahovat až 40°C ve stínu. Spojení vysokých teplot se zdejší vlhkostí není nic příjemného, proto je toto období nevhodné pro návštěvu Thajska.

Docela jiná situace je na jihu Thajska, kde se střídají pouze dvě roční obdobíobdobí dešťů a suché období. Období dešťů trvá od května do prosince a suché období od ledna do dubna.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 36°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 36°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.35 CZK

THBTHB = 0.65 CZK

USDUSD = 21.45 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist