Praktické informace

Při výčtu rad, které by se vám při pobytu v Thajsku mohly hodit, začneme u oblékání. Nejvhodnějším oblečením pro dovolenou v Thajsku je takové, které je vyrobené z přírodních materiálů a je lehké.

Nezapomínejte na to, že pokud vstoupíte do chrámů, měli byste mít zahalená ramena a kolena. Jestliže se vydáváte na delší cestu, pořiďte si kvalitní pevné boty a bundu do deště. Pokud se rozhodnete nocovat venku v přírodě, měli byste mít dlouhé kalhoty, pevnou obuv, moskytiéru spací pytel. Vyšší polohy se vyznačují velkým kolísáním teplot v noci a přes den, takže to chce i teplé oblečení.

Pokud bychom měli mluvit o etiketě, kterou je třeba dodržovat, pak byste se měli řídit hlavně zásadami slušného chování. Thajci se řídí příslovím, že s úsměvem jde všechno líp. Nejen proto jsou to lidé velmi milí a příjemní. Tyto vlastnosti jim také předurčuje jejich náboženství. Budete-li komunikovat s místními, vyhněte se rozčilení, zvyšování hlasu a zbytečným gestům. Toto chování Thajci považují za velmi hrubé a opovrženíhodné. Thajci si při setkání nepodávají ruce. Namísto toho ruce sepnou jako při modlitbě.

Vyhněte se jakýchkoli dotyků hlavy místních lidí. Hlava je totiž považována za sídlo duše. Ženy by se vůbec neměly dotýkat mnichů. Nohy považují místní za nečisté. Jestliže si sedáte, tak to nedělejte tak, aby vaše nohy směřovaly k nějaké jiné osobě. Proto je mějte vedle sebe anebo složené pod sebou. Pozor na nohy natažené směrem k soše Buddhy anebo k někomu z královské rodiny. Je to nepřípustné. Zout se musíte v chrámech, palácích a v menších městech i v obchodech či domácnostech. Neopalujte se bez plavek, ani bez jejich vrchního dílu.

Pokud jste náchylní k různým typům nachlazení, tak si dejte pozor na klimatizaci, která je součástí luxusnějších autobusů, vlaků, hotelů i obchodů. Thajci ji pouští naplno a v kontrastu s venkovní teplotou to někomu nemusí dělat dobře.

Z hlediska bezpečnosti je Thajsko poměrně bezpečná země, krade se zde velmi málo. Pokud jste ale přímo v turistických centrech, kde je větší koncentrace lidí, na své věci si dejte pozor. Zkontrolujte si také dobře před odletem svá zavazadla, jestli vám do nich někdo něco nepodstrčil. Zejména za přechovávání jakýchkoli drog jsou v Thajsku velmi tvrdé tresty. Velmi náročné je také přecházení ulic, jelikož doprava ve městech je velmi přetížená.

Turistické informace jsou dobře k sehnání v turistických centrech a rekreačních oblastech. Pokud se dobře najíte a napijete  v některé z místních  restaurací, měli byste vědět, že číšníci neočekávají spropitné. Respektujte také zákaz kouření v restauracích.

Budete-li potřebovat elektrickou síť, tak vězte, že napětí je 220 - 230 V. U některých typů zásuvek je třeba použít adaptér.

Takže si raději zkontrolujte ještě před odletem, jaké bude vlastně počasí v Thajsku.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 36°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 36°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.35 CZK

THBTHB = 0.65 CZK

USDUSD = 21.45 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist