Tipy na výlet

Národní park Khao Sok

Tento národní park se rozprostírá uprostřed hustého deštného lesa a ohromujících vápencových hor, čehož si Thajsko velmi cení. Jeho rozloha činí 646 km². Park je součástí provincie Suratthani a byl založen roku 1980. Dominantu tvoří Chiaw lan, umělé jezero, které vzniklo v roce 1982 díky výstavbě 100 metrové přehrady. Právě tato přehrada zapříčinila i vznik několika ostrovů, na které ještě nevstoupila lidská noha. Místní krajina je opravdu ojedinělá. Návštěvníky láká hlavně deštný prales, který je starší a bohatší než samotná Amazonie. Z flóry je největším lákadlem Rafflesie. Jedná se o rostlinu, která se vyznačuje největším květem na světě. Z fauny zde můžete spatřit například leopardy, tygry, malajské medvědy a nebo slony. Velmi příjemné je užít si trekingového výletu s průvodcem, jehož součástí je i oběd v džungli a nebo prohlídka parku na nafukovacích kanoích.

Pattaya

Pattaya je proslulé letovisko, které se již dlouhá léta řadí k nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším místům v Thajsku. Nachází se asi 150 kilometrů jižně od Bangkoku a je proslulé zejména velmi rušným nočním životem. Je zde spousta diskoték, barů, kabaretů a restaurací. Je zde ale také možnost mnoha aktivit, ze kterých namátkou vybíráme ty opravdu nejlepší, samozřejmostí je však i to, že vám vaše cestovní kancelář nabídne mnoho výletů, zvláště pak jedná-li se o německé cestovní kanceláře.

Máte-li rádi zvířata a zejména ta nebezpečná, pak je pro vás jako stvořený výlet na krokodýlí farmu - Milion Years Stone Park. Poměrně rozlehlé území zahrnuje skalní zahrady s řadou botanicky vzácných rostlin a nádherné parkové úpravy. Centrem všeho dění nejsou ani tak krásné bonsaje v thajském stylu, jak právě krokodýli a řada dalších zvířat. Krokodýly zde můžete dokonce i krmit. Jestliže vám vyhovuje spíše podmořský svět, nechte se zlákat jedním z  největších, nejdelších a nejkrásnějších mořských akvárií v Asii. Tento podmořský svět je 100 metrů dlouhý a 4 metry vysoký. Lze zde obdivovat více než 4500 mořských živočichů.

Dalším místem, na které je příjemné zavítat, je korálový ostrov Koh Larn Ten je vzdálený asi 45 minut plavby lodí z centra samotného města Pattaya. Tento ostrov je doslova rájem pro příznivce vodních aktivit. Ať už jde o šnorchlování, padáky, vodní skútry a další atrakce. Velmi romantický je také oběd v lodi s proskleným dnem.

Pokud máte rádi zábavu trochu jiného ražení, tak navštivte Alcazar Ladyboys Show - nejpopulárnější a největší travesti show v Asii. Podívat se také lze na Tiffany kabaret. Ten je nejstarším svého druhu v Asii.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 36°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 36°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.35 CZK

THBTHB = 0.65 CZK

USDUSD = 21.45 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist